پایان دوران

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست، هر کجا هست خدایا به سلامت دارش


شهیدان را شهیدان می شناسند

۵ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

«آقای هاشمی ثمره در جلسه ای خصوصی تعرف کرده بود: زمانی که آقای جلیلی به مذاکرات می رود واقعا همه مسئولین نظام خیالشان راحت است و می دانیم عقب گرد و ذلتی در کار نیست. ایشان همیشه منافع ملی را در نظر دارد و به ریزترین مسائل دیپلماتیک هم واقف و مسلط است و اهمیت می دهد. بنده شنیده ام یک بار که قرار بوده نشست راس ساعتی برگزار شود هیات های 5+1 همگی سر ساعت آمده بودند الا هیات آمریکایی که با ده دقیقه تاخیر آمده بودند. آقای جلیلی به محض حضور امریکایی ها جلسه را ترک کرده بودند و گفته بودند ساعت دیگری که همه بتوانند راس ساعت بیایند را مشخص کنید تا گفتگوها را ادامه دهیم...

و دیروز 5+1 دو ساعت و نیم هیات مذاکره کننده ایرانی را معطل خود نگه داشتند....»


با وجود تیم مذاکره ی کشورهای آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان، چین ، روسیه ، دیگر کشور مهمی نمی ماند که از نتیجه خبر نداشته باشد ضمن اینکه وجود این کشورها یعنی مطلع بودن رژیم صهیونیستی از نتایج مذاکرات پس یعنی فقط مردم ایران هستند که نامحرم هستند و نباید از بلایی که دارن سرشون میاورند مطلع باشند و این یعنی حق دانستن! 
یه زمانی بعضی از «خیلی دیپلمات ها» و «خیلی آکادمیک ها» می گفتند پای مصنوعی و لنگ سعید جلیلی، در نتیجه مذاکرات تاثیر منفی می گذاره!

 
«فاصله ی مقاومت تا سازش فقط
_ از صندلی های معمولی در پروازهای عمومی تا صندلی های فرست کلاس در پروازهای اختصاصی
_ از ذکر با خدا تا ذکر با فیس بوک نیست
مقاومت یعنی سر خم کردن فقط برای خدا و سازش یعنی سر خم کردن فقط برای رفاه ...
رفتارها معیار نیست ولی نماد هست»۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ مهر ۹۲ ، ۲۲:۳۱
م. ولی نژاد

ظریف وزیر امور خارجه پرحاشیه ایران پس از آنکه در فیس‌بوک نوشت: «محرمانه بودن یکی از شرایط توفیق مذاکرات است» هفته گذشته هم در کنفرانس خبری اعلام کرد: «ما جزئیات را منتشر نمی‌کنیم و جزئیات را در اتاق مذاکرات مطرح می‌کنیم»، او درباره پروتکل الحاقی نیز همین مضمون را تکرار کرد ولی در حالی که سخنگوی اشتون به شرح جزئیات مذاکرات پرداخت، کا‌ترین اشتون نیز گفت: «ما توافق کردیم درباره جزئیات صحبت نکنیم»! این ادعا در حالی مطرح شده که طرف‌های غربی معمولا محتوای مذاکرات را برای فضاسازی بیشتر در رسانه‌ها نشت و درز می‌دهند و بدیهی است که قبل و بعد از مذاکرات به لابی‌گری و استجازه از مقامات رژیم صهیونیستی می‌پردازند و آن‌ها را کاملا در جریان مباحث قرار می‌دهند. با این وجود و در حالی که معمولا صهیونیست‌ها و لابی ایپک و کنگره آمریکا و محافل مشابه در جریان جزئیات مذاکرات قرار می‌گیرند، از نگاه طرف ایرانی محرمانه تلقی کردن مذاکره چه مفهومی جز ساده‌انگاری می‌تواند داشته باشد و نامحرم مذاکرات جز افکار عمومی ملت ایران و نمایندگان مجلس و رسانه‌های ایرانی چه کسانی دیگر می‌توانند باشند!


جزئیات بیشتر ...


-------------------------------

مرتبط:

انتشار جزئیات ادعایی تازه از طرح پیشنهادی ایران به 1+5/ آمریکا قرار است چه امتیازی به ایران بدهد؟

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ مهر ۹۲ ، ۲۱:۴۲
م. ولی نژاد
الف) خانم رایس مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با CNN: این مکالمه تلفنی به درخواست روحانی صورت گرفته و تاکید کرد که این درخواست برای آنها تعجب آور بوده است.
ب) روحانی بعد از ورود به تهران: درخواست برای گفت‌‌وگوی تلفنی از سوی اوباما بوده است.

----------
در اینباره که شروع تماس از طرف کدام دولت بوده، چند نکته حائز اهمیت است:

1) اگر آمریکایی ها راست می گویند، یعنی رئیس جمهور روحانی (رئیس دولت راستگویان) دروغگو است.

2) اگر آمریکایی ها دروغ می گویند، یعنی دولت آمریکا حتی در حد و اندازه اعلام نظر درباره یک مکالمه تلفنی هم صداقت نداشته و قابل اعتماد نیست. حال سوال اینست که جناب روحانی با چه تحلیل و تفسیری به اوباما و دولت وی اعتماد کرده و از این به اصطلاح اعتماد متقابل با آن همه تبلیغات پرحجم یاد می‌کند؟

3) اینکه
دولتمردان محترم اصرار دارند اوباما را درخواست کننده مکالمه بنامند نشان می دهد خود آقایان به زشتی و پلشتی این اقدام اعتراف دارند.

برگرفته
از تحلیل دقیق و موشکافانه شریعتمداری از سفر نیویورک (چه دادیم و چه گرفتیم؟)

-------

در اینباره  بخوانید :

این چه کار شرافتمندانه‌ای بود که طرفین مسئولیت آن را برعهده نمی‌گیرند؟!

هماهنگی اوباما با نتانیاهو برای گفت‌وگو با روحانی!
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ مهر ۹۲ ، ۰۵:۳۳
م. ولی نژاد
مرتضی در هسفر عشق نوشت:

اوباما (91/7/2) : ما به دنبال تغییر حکومت در ایران نیستیم.

رهبر معظم انقلاب: یک مطلب این است که آمریکائی‌ها مرتب پیغام می دهند که ما قصد تغییر نظام اسلامی را نداریم؛ جواب این است که ما نگران این نیستیم که شما قصد تغییر نظام اسلامی را داشته باشید یا نداشته باشید،که حالا هی اصرار میکنید که ما این قصد را نداریم. آن روزی هم که شما قصد تغییر نظام اسلامی را داشتید و این را بصراحت اعلام کردید، هیچ کاری نتوانستید انجام دهید، بعد از این هم نخواهید توانست.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۲ ، ۰۷:۱۱
م. ولی نژاد

دینی که با طراحی آمریکا، پول عربستان سعودی و فتاوای مفتی های بی شعور وهابی ایجاد شود:

حراج ناموس برای رضای خدا

فیلمی از اظهارات یک دختر 16 ساله سوری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که پدرش به دلیل ارتباط با تروریست های تکفیری وی را در اختیار آنان قرار می داد.

"روان قداح" در این قطعه ویدیویی جزئیات مصیبت وارد شده بر خود و اجبار از سوی پدرش برای شرکت در جهاد نکاح را تشریح می‌کند.

این دختر نوجوان می‌گوید که در ابتدای حوادث سوریه از سوی پدرش به تنهایی در اتاقی زندانی شد،‌ پدرش شورشیان سوری را به خانه دعوت کرده بود تا روابط جنسی با وی داشته باشند، او در این اتاق به تناوب و مکررا از سوی تروریست‌ها مورد تجاوز وحشیانه جنسی قرار گرفته است.

روان گفت که حتی مادرش نیز او را تهدید می کرد که در صورت گفتن این موضوع به دیگران او را خواهد کشت، این در حالی بود که مادر وی نیز برای جهاد نکاح به روستاهای مجاور می رفته است.


شیخ سعودی همسرش را به جهاد نکاح می فرستد!

یکی از شیوخ مطرح عربستانی(محمد العریفی)، در صفحه شخصی خود در توئیتر به طور رسمی اعلام کرد: حاضر است برای حمایت از مجاهدین (تروریست ها) که ضد بشار اسد می جنگند، همسر خود را برای جهاد نکاح به سوریه بفرستد.


http://www.rajanews.com/Files_Upload/95764.jpg

انتشار این اطلاعیه در محیط مجازی بازتاب های متفاوتی میان کاربران داشت.

برخی با به اشتراک گذاشتن آن، از اقدام این شیخ سعودی حمایت کرده و سایرین را نیز به این امر دعوت کردند. آنها در طرفداری از این شیخ اعلام کردند، مجاهدینی که ضد رژیم بشار در حال جنگ هستند، نیازمند حمایت همه جانبه هستند.

برخی دیگر با بستن نام کاربری این شیخ سعودی در شبکه اجتماعی ، اقدام او را سخیف و به دور از مردانگی توصیف کردند. مخالفان با تکیه به آیات و احادیث دین، موضوع "جهاد نکاح" را جعلی دانستند و از مسلمانان خواستند، نسبت به توطئه وهابی ها برای منحرف کردن دین هشیار باشند.


90 زن چچنی برای «جهاد نکاح» به سوریه رفتند

90 زن چچنی از طریق فرودگاه استانبول به شهر مرزی «هاتای» رفته و از مرزهای زمینی وارد سوریه شده و به گروه‌های سلفی پیوسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، به دنبال فتوای مفتی‌های وهابی درباره «جهاد نکاح»، تعداد 90 زن چچنی از انگلیس و دیگر شهرهای اروپایی عازم  استانبول شده تا به سوریه اعزام شوند. 
چندی پیش نیز از تونس خبر رسیده بود که برخی گروه های تروریستی که علیه نظام سوریه شورش مسلحانه کرده‌اند،  با فتوای یک مفتی وهابی دختران و زنان مطلقه تونسی را به «جهاد نکاح» (جهاد جنسی) در سوریه تشویق می‌کنند.
شماری از دختران که به منظور جهاد نکاح به سوریه سفر کرده بودند، پس از آن که به طور میانگین روزانه با 20 تا 30 تن و گاه تا 100 نفر از عناصر جبهه النصره همبستر شدند، باردار به کشور بازگشتند.


---------------
تکمیلی : خاطرات زنانی که از جهاد النکاح بازگشته اند (+۱۸)
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ مهر ۹۲ ، ۰۵:۴۶
م. ولی نژاد